667 667 921 biuro@julbud.eu

Wentylacja mechaniczna ( rekuperator ) Prawidłowo działająca wentylacja jest niezbędna w pomieszczeniach, gdzie przebywają zwierzęta czy ludzie. Dopływające z zewnątrz powietrze zapewnia wymianę zużytego i zanieczyszczonego na świeże. Cały proces odbywa się w wnętrzu centrali wentylacyjnej, jest sterowany z możliwością indywidualnych ustawień.
Zużyte powietrze, usuwane z domu ma temperaturę powyżej 20°C.  To ciepło a dokładnie jego energię można zatrzymać w domu odzyskując je w procesie rekuperacji. Zużyte powietrze oddaje ciepło nawiewanej z zewnątrz porcji świeżego, pełnego tlenu powietrza. Dzięki temu procesowi nie musimy tracić energii na podgrzanie powietrza. Dodatkowo czyste powietrze nawiewane do budynku jest filtrowane co jest najskuteczniejszą bronią w walce ze smogiem, komarami i kurzem.
W Twoim domu jest cały czas czyste i świeże powietrze bez otwierania okien i strat energetycznych.

Dlaczego świeże powietrze pozbawione smogu jest tak istotne dla naszego zdrowia? 

Ponad połowę dni w roku jesteśmy narażeni na oddychanie śmiertelnymi dawkami pyłu zawieszonego potocznie zwanym smogiem. Oddychamy nim na dworzu, w domu, mieszkaniu, w sypialni Twoich dzieci, wszędzie. Oddychamy bezustannie a w płucach odkładają się zanieczyszczenia powietrza. 

Dr n. med. Grzegorz Krasowski, lekarz z Mazowieckiego Centrum Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku wskazuje na choroby i powikłania spowodowane oddychaniem zanieczyszczonym powietrzem:

  • patologia ciąży, poronienie
  • problemy z oddychaniem, kaszel, infekcje płuc
  • nowotwory, udar mózgu, depresja
  • osłabienie układu odpornościowego nadciśnienie, zawał serca

Jedyną skuteczną ochroną przed smogiem jest filtrowanie powietrza nawiewanego do pomieszczeń.