667 667 921 biuro@julbud.eu

Drogi gaz czy węgiel sprawca smogu. Czym ogrzewać?

A ni jednym ani drugim. Nasze budynki ogrzewane są z pomocą powietrznych pomp ciepła U-Crown firmy GREE, które zasilane są prądem elektrycznym.

Ich najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++ sprawia, iż jest to najtańsze w eksploatacji nadmuchowe Centralne Ogrzewanie dla domów energooszczędnych.

Wszystko to odbywa się bezobsługowo bez serwisów pieców, czyszczenia kominów i budowania kotłowni.

Dzięki zastosowaniu 2-stopniowej sprężarki pompa ciepła U-Crown jest w stanie pracować w każdych warunkach zewnętrznych.  To jedyne urządzenie dostępne w Polsce o tak szerokim zakresie pracy, w warunkach zimowych pracuje z pełną mocą do temperatury -30 °C  a latem  jest w stanie schłodzić Twój dom do temperatury + 16 °C podczas gdy na zewnątrz panuje upał + 35 °C

Pompa ciepła U-Crown, która jest zainstalowana w budynku jest w stanie wytworzyć 5.4 kW mocy grzewczej przy poborze energii elektrycznej na poziomie 1.68 kW. Taki wynik pozwala zredukować rachunki za prąd na potrzeby Centralnego Ogrzewania do poziomu 200 zł / m-c, dzięki czemu montaż każdego innego typu urządzeń grzewczych, np: piecy gazowych, węglowych, kominków, pellet, itp. oraz budowy kotłowni jest nieuzasadnione ekonomicznie – inwestycja nigdy się nie zwróci!