667 667 921 biuro@julbud.eu

Budujemy energooszczędnie od 20 lat.

Ściany, dach, strop – to elementy budynku, którym poświęcamy najwięcej uwagi. Stanowią one nie tylko element izolacji cieplnej odgradzającej wnętrze domu od warunków zewnętrznych ale także są same w sobie konstrukcją budynku.

Dołożyliśmy wszelkich starań by nasze przegrody były wytrzymałe, trwałe a co również ważne ciepłe.  Poniżej znajdą Państwo przekroje ścian zewnętrznych, stropu jak i dachu. Chcemy Państwa zachęcić do przewijania strony byście mogli Państwo poznać wszystkie technologie przez nas stosowane.

Ściana domu prefabrykowanego ewoluowała wraz z kolejnymi budynkami. Naszym nadrzędnym celem jest jakość widziana z punktu widzenia izolacji termicznej jak też trwałości. 

Na rysunku mogą przeanalizować Państwo kolejne warstwy. Dla Państwa, użytkowników domu przez wiele lat, istotne pozostaną dwa elementy. Na naszej ścianie można powiesić lustro, obraz lub telewizor nie definiując  w czasie budowy jego położenia. Ściana jest sztywna jak w domu murowanym.

Nasza ściana doskonale izoluje. Nie będzie dla Państwa istotna temperatura na zewnątrz. Ściana będzie pracować jak bardzo sprawny izolator. Czy będziecie chcieli mieć Państwo ciepło zimą, czy zimno latem to właśnie ściana będzie elementem odgraniczającym Państwa od środowiska zewnętrznego.  Czy możliwe jest mieć taki sam komfort termiczny w namiocie?

Tak ale będzie kosztować to dużo energii by namiot ogrzać lub schłodzić. Jakość naszej ściany zapewnia niskie koszty utrzymania domu w przeciągu całego roku.

Dach domu jest równie ważny jak ściana choć pełni inną rolę. Będąc wspartym na ścianach izoluje dom od warunków atmosferycznych. Musi poradzić sobie z deszczem, śniegiem i słońcem.

Nasza konstrukcja dachu jest już sprawdzona na wielu budynkach. Jest sztywna i lekka by nie obciążać nadmiernie konstrukcji budynku a jednocześnie ciepła by spełniać się wspaniale w roli izolatora. Krycie blachą na rąbek stojący sprawia, iż estetyka budynku wzrasta. Wygląda on modnie i nowocześnie.

Stosujemy nowoczesne rozwiązania technologiczne i dokładamy starań by nasze dach były trwałe. Wykończenie dachu sprawia, iż pozostaje on bezobsługowy przez wiele lat.

Strop – jest elementem konstrukcyjnym domu gdyż spina ze sobą ściany, ale jest również przegrodą pomiędzy kondygnacjami. W praktyce zależy nam najbardziej na jego pracy  w funkcji podłogi piętra domu.

Ważne jest by ona była solidna i byście Państwo mieli prawdziwe w niej oparcie. Musi ona być sztywna, by nie uginać się pod stopami, by nie skrzypieć a co najważniejsze izolować dźwięk.

 

Wentylacja mechaniczna ( rekuperator ) –Prawidłowo działająca wentylacja jest niezbędna w pomieszczeniach, gdzie przebywają zwierzęta czy ludzie. Dopływające z zewnątrz powietrze zapewnia wymianę zużytego i zanieczyszczonego na świeże. Cały proces odbywa się w wnętrzu centrali wentylacyjnej, jest sterowany z możliwością indywidualnych ustawień.
Zużyte powietrze, usuwane z domu ma temperaturę powyżej 20°C.  To ciepło a dokładnie jego energię można zatrzymać w domu odzyskując je w procesie rekuperacji. Zużyte powietrze oddaje ciepło nawiewanej z zewnątrz porcji świeżego, pełnego tlenu powietrza. Dzięki temu procesowi nie musimy tracić energii na podgrzanie powietrza. Dodatkowo czyste powietrze nawiewane do budynku jest filtrowane co jest najskuteczniejszą bronią w walce ze smogiem, komarami i kurzem.
W Twoim domu jest cały czas czyste i świeże powietrze bez otwierania okien i strat energetycznych.

Dlaczego świeże powietrze pozbawione smogu jest tak istotne dla naszego zdrowia? 

Ponad połowę dni w roku jesteśmy narażeni na oddychanie śmiertelnymi dawkami pyłu zawieszonego potocznie zwanym smogiem. Oddychamy nim na dworzu, w domu, mieszkaniu, w sypialni Twoich dzieci, wszędzie. Oddychamy bezustannie a w płucach odkładają się zanieczyszczenia powietrza. 

Dr n. med. Grzegorz Krasowski, lekarz z Mazowieckiego Centrum Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku wskazuje na choroby i powikłania spowodowane oddychaniem zanieczyszczonym powietrzem:

  • patologia ciąży, poronienie
  • problemy z oddychaniem, kaszel, infekcje płuc
  • nowotwory, udar mózgu, depresja
  • osłabienie układu odpornościowego nadciśnienie, zawał serca

Jedyną skuteczną ochroną przed smogiem jest filtrowanie powietrza nawiewanego do pomieszczeń.

Drogi gaz czy węgiel sprawca smogu. Czym ogrzewać?

A ni jednym ani drugim. Nasze budynki ogrzewane są z pomocą powietrznych pomp ciepła U-Crown firmy GREE, które zasilane są prądem elektrycznym.

Ich najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++ sprawia, iż jest to najtańsze w eksploatacji nadmuchowe Centralne Ogrzewanie dla domów energooszczędnych.

Wszystko to odbywa się bezobsługowo bez serwisów pieców, czyszczenia kominów i budowania kotłowni.

Dzięki zastosowaniu 2-stopniowej sprężarki pompa ciepła U-Crown jest w stanie pracować w każdych warunkach zewnętrznych.  To jedyne urządzenie dostępne w Polsce o tak szerokim zakresie pracy, w warunkach zimowych pracuje z pełną mocą do temperatury -30 °C  a latem  jest w stanie schłodzić Twój dom do temperatury + 16 °C podczas gdy na zewnątrz panuje upał + 35 °C

Pompa ciepła U-Crown, która jest zainstalowana w budynku jest w stanie wytworzyć 5.4 kW mocy grzewczej przy poborze energii elektrycznej na poziomie 1.68 kW. Taki wynik pozwala zredukować rachunki za prąd na potrzeby Centralnego Ogrzewania do poziomu 200 zł / m-c, dzięki czemu montaż każdego innego typu urządzeń grzewczych, np: piecy gazowych, węglowych, kominków, pellet, itp. oraz budowy kotłowni jest nieuzasadnione ekonomicznie – inwestycja nigdy się nie zwróci!

Nasze domy budujemy z drewna najwyższej klasy. Drewno suszone, strugane, lite, certyfikowane (każda sztuka jest fabrycznie oznakowana klasą wytrzymałości konstrukcyjnej C24), produkowane jest w szwedzkiej fabryce SODRA. Drewno pozyskiwane jest ze szwedzkich lasów gdzie warunki klimatyczne są trudne a przyrosty roczne drewna małe. To gwarantuje surowiec najlepszej jakości dostępnej na naszym rynku.

Mając na uwadze nie tylko surowiec ale unikalną konstrukcję ściany, składającą się z wielu elementów sprawiamy, iż nasze domy są trwałe i mogą służyć wielu pokoleniom.

Dzięki prefabrykacji elementów ścian mają Państwo pewność, że dom będzie zmontowany w suchych warunkach.